Pomysł na biznes związany z rowerami

Pomysł na biznes związany z rowerami! Wypożyczalnia rowerów

Lubisz jeździć rowerem? To pierwszy krok do tego, żebyś mógł zbudować swój biznes. Powinieneś jeszcze wiedzieć jedną rzecz — czy w twojej okolicy jest jakaś popularna wieś lub miasteczko turystyczne, które ma dostęp do ciekawych tras rowerowych? Jeżeli tak to znaczy, że jesteś gotowy. Ten biznes niestety nie przyniesie ci milionów, ale jeżeli dobrze do niego podejdziesz, to będzie trwać od wiosny do późnej jesieni. A początkowa inwestycja zwróci się w ciągu dwóch lat.

Jak prowadzić wypożyczalnię?

Pomysł na biznes, o którym mówię to wypożyczalnia rowerów trekkingowych i MTB w miejscowościach turystycznych. Wypożyczenie jednego roweru na jeden dzień z osprzętem to koszt dla klienta wynoszący około 50 zł. Natomiast najważniejsze dla ciebie w tym biznesie jest to, że nie możesz nastawiać się na pojedynczych klientów. Twoja praca to docieranie do grup zorganizowanych lub tworzenie takich grup zorganizowanych. Możesz swoją ofertę przedstawiać na przykład szkołom, domom kultury, ośrodkom wypoczynkowym, firmom lub proponować bilety rodzinne. Twój terminarz powinien być zapełniony wycieczkami zorganizowanymi. Niewielką część sprzętu ze swojej wypożyczalni możesz przeznaczać na klientów detalicznych.

Koszt wejścia w biznes

Ile kosztować będziecie wejście w taki biznes? Na start musisz kupić przynajmniej 40 rowerów. Twoim zadaniem jest kupno tych rowerów w cenie hurtowej. Na dzisiejsze potrzeby oszacujmy koszt jednego roweru na 1600 zł. Potrzebujesz też dokupić sprzęt typu kaski, ochraniacze, bidony, płaszcze przeciwdeszczowe, zestawy naprawcze. Więc Twoje początkowe koszty zamkną się w granicach 80 tysięcy. Dochodzi jeszcze koszt wynajmu lub dzierżawy terenu, na którym znajdować będzie się twoja wypożyczalnia.

Ile można zarobić na wypożyczaniu rowerów?

Ile możesz zarobić? Załóżmy, że jednodniowa wycieczka wynajmuje 35 rowerów. Ze względu na to, że jest to jedna grupa to dostali 20% zniżki. Więc w jeden dzień zarobiłeś 1400 zł. Teraz pomnóż tę liczbę przez długość sezonu i założony cel sprzedażowy. Jeżeli sezon rowerowy trwa 5 miesięcy, czyli 150 dni a ty dopilnowałeś, żeby co trzeci dzień przyjeżdżała zorganizowana wycieczka, to zarobiłeś 70000 zł. Odejmij od tego koszt swojego wynagrodzenia, koszt napraw, koszt wynajmu działki. Powiedzmy, że to 30000. 

Brawo! W pierwszym roku zarobiłeś 40000 zł. Jeżeli drugi rok pójdzie tak samo, to zwróci się twoja inwestycja. Na trzecim roku zrobisz już 40 000 dla siebie. A to wszystko zakładając, że twój terminarz będzie zajęty tylko w jednej trzeciej. Postaraj się o więcej i zarabiaj więcej.

Jak rozwinąć biznes?

Jak widzisz, przedstawiłem ci uproszczony pomysł. Jeżeli rzeczywiście jesteś zainteresowany tym, żeby otworzyć taki biznes lub stworzyć swój biznes to odezwij się do mnie. Pomogę przygotować ci biznesplan, model biznesowy, strategię biznesową i marketingową, porozmawiać o możliwościach dotacji. I najważniejsze: porozmawiamy o twojej roli w powstającym biznesie. Bo pamiętaj, to nie pomysł zarabia tylko człowiek.

Podobało się? Zostaw komentarz!:)

Chcesz wiedzieć więcej?
Obserwuj mój kanał na YouTubie [kliknij]
Polub FanPage A co? Pieniądze · Władza · Przyszłość [kliknij tutaj]

czytaj więcej:

Jak szybko zarabiać więcej, czyli co to jest kwota wolna od podatku. [KLIK]

Ja nie płacę podatków. Sprawdź ile Ty płacisz [KLIK]

Jak zrozumieć podatki i czy ciągle są za małe? [KLIK]

Zobacz też:

Każdy z nas może zarabiać 1000 zł więcej na rękę. Fantastyczna Polska odc. 1

Jak pomóc branży transportowej? Czy potrzebujemy akcyzy na paliwo? Fantastyczna Polska odc. 2

Koniec z bramkami na autostradach! Zamiast bilecików jedna roczna opłata! Fantastyczna Polska odc. 3

© All rights reserved