Fantastyczna Polska

Czy to możliwe? Koniec z punktami poboru opłat na autostradach.

Fantastyczna Polska odcinek 3

Politycy zajęli się Kolejnym problemem, który od lat dotyka zmotoryzowanych Polaków — chodzi o wysoki koszt przejazdów na autostradach oraz o korki na punktach poboru opłat. Dbając o komfort i zadowolenie polskich obywateli, politycy zdecydowali się na to, żeby całkowicie zrezygnować z punktów poboru opłat na autostradach. Zamiast tego wprowadzony zostanie system, który doskonale sprawdza się w innych państwach europejskich. Na stacjach benzynowych będzie można kupić winiety dla motocykli, samochodów osobowych oraz ciężarówek. Winiety będą obowiązywać na wszystkich autostradach w kraju. Do wyboru będą trzy opcje winieta roczna, dwumiesięczna oraz 10-dniowa. Winiety będzie można również kupić przez internet — nie będzie wtedy trzeba drukować ani naklejać nic na szybę, wystarczyć będzie smartfon. Winiety będzie można też doczepić do systemu mObywatel. Za brak winiety obowiązywać będzie mandat w wysokości 2000 zł.

Autostrady należą do Polaków

Zmiany dotyczą również podmiotów odpowiedzialnych za obsługę Autostrad. Sprawa została postawiona jasno- autostrady to dobro publiczne, które zostało sfinansowane z pieniędzy Polaków, w związku z tym autostrady należą do Polaków. Koniec z wykorzystywaniem Autostrad do tworzenia majątków przez prywatne firmy. Wszystkie umowy zostaną wypowiedziane, a sytuacja prawna i własnościowa autostrad zostanie uregulowana. Jedynym podmiotem odpowiedzialnym za autostrady zostanie GDDKiA.

Koszt winiet w Polsce

Politycy ustalili również ceny winiet. Kolejno dla motocyklistów winieta roczna będzie kosztowała 100 zł, dwumiesięczna 30 zł, 10-dniowa 10 zł. Dla samochodów osobowych winieta roczna to koszt 200 zł, dwumiesięczne 60 zł, 10-dniowa 20 zł. Koszt winiety dla ciężarówek to: roczna 1000 zł, dwumiesięczna 300 zł, 10-dniowa 100 zł.

Obserwuj też mój kanał na Youtube i stronę na facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi treściami.

Polub FanPage A co? Pieniądze · Władza · Przyszłość [kliknij tutaj]

Zobacz też: Każdy z nas może zarabiać 1000 zł więcej na rękę. Fantastyczna Polska odc. 1

Jak pomóc branży transportowej? Czy potrzebujemy akcyzy na paliwo? Fantastyczna Polska odc. 2

czytaj więcej:

Jak szybko zarabiać więcej, czyli co to jest kwota wolna od podatku. [KLIK]

Ja nie płacę podatków. Sprawdź ile Ty płacisz [KLIK]

Jak zrozumieć podatki i czy ciągle są za małe? [KLIK]

Zobacz też: Każdy z nas może zarabiać 1000 zł więcej na rękę. Fantastyczna Polska odc. 1

Jak pomóc branży transportowej? Czy potrzebujemy akcyzy na paliwo? Fantastyczna Polska odc. 2

© All rights reserved