Jak szybko zarabiać więcej?

Jak szybko zarabiać więcej, czyli co to jest kwota wolna od podatku

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co zrobić, żeby zarabiać więcej, to warto, żebyś w pierwszej kolejności wiedział, co to oznacza kwota wolna od podatku. Ponieważ w zależności od wielkości kwoty wolnej od podatku kształtują się twoje zarobki. Kwota wolna od podatku a w zasadzie kwota wolna od podatku dochodowego, czyli państwo określa, ile możesz zarobić, nie płacąc za to państwu.

W obecnym systemie podatkowym musisz wiedzieć, że za każdą kwotę, którą zarobisz, musisz zapłacić podatek, za to, że zarabiasz! Chyba że jesteś jednym z najuboższych Polaków, więc możesz zarobić 8000 zł i nie oddać za to podatku dochodowego.

Możesz zarabiać więcej, nie robiąc nic więcej!

Natomiast jeżeli należysz do 50% osób, które pracują i zarabiają około 2000 zł netto, czyli 2000 zł na rękę, czyli około 2800 zł brutto to ta wiedza bardzo ci się przyda, ponieważ możesz zarabiać więcej, nie robiąc nic więcej! W jaki sposób? Skoro podpisujemy umowę o pracę, o zlecenie na kwoty brutto, to dlaczego tyle nie zarabiamy? Bo płacimy podatki. Zarabiając 2800 zł brutto, zarabiasz w roku 33600 zł. Niestety na rękę dostajesz około 24000 zł, w ten sposób oddałeś do budżetu państwa prawie 10000 zł*. Swoją drogą co byś zrobił, gdybyś miał dodatkowe 10000 zł tak po prostu?

Kwota wolna od podatku czy inaczej kwota zwolniona od podatku to kwota, którą możesz zarobić, nie oddając za nią pieniędzy. Na jakim poziomie powinna kształtować się kwota wolna od podatku? Ustalamy tę kwotę na 63000 zł**. Od dzisiaj zarabiając brutto 5250 zł, właśnie tyle dostajesz na konto! Tak samo zarabiając każdą kwotę poniżej 5250 zł, dostajesz kwotę brutto na swoje konto. A więc jak zarabiasz 2500 zł brutto, to w rok zarobiłeś 30 000 zł i tyle dostałeś na swoje konto. Zarabiasz 3500 zł brutto? Twój roczny budżet to 42000 zł. W ten prosty sposób zarabiając tyle samo ile wczoraj, zarabiasz dzisiaj przynajmniej 10 tysięcy więcej. A teraz powiedz mi, proszę, na co wydasz swoje 10000 zł.

Udostępnij ten artykuł dalej i Polub FanPage A co? Pieniądze · Władza · Przyszłość [kliknij tutaj]. Dzięki:)

Zobacz też: Każdy z nas może zarabiać 1000 zł więcej na rękę. Fantastyczna Polska odc. 1

Jak pomóc branży transportowej? Jest sposób – akcyza paliwowa. Fantastyczna Polska odc. 2

Jak zrozumieć podatki i czy ciągle są za małe? [KLIK]

* w rzeczywistości oddałeś do budżetu państwa więcej pieniędzy. [SPRAWDŹ ILE]

** średnie wynagrodzenie w kwietniu 2019 roku według GUS wyniosło 5186 zł, zaokrągliłem to do 5250 zł. [ŹRÓDŁO]

*** realnie oprócz podatku dochodowego od zarobków płacimy podatki, które dla zmyłki nazywają się daninami, czyli składki na ZUS, NFZ itd.

© All rights reserved