Fantastyczna Polska

Fantastyczna Polska odc. 2

Polski rząd w odwecie na krzywdzące Polskę unijne przepisy likwiduje akcyzę na paliwo.

Nie można było spodziewać się innej reakcji. Ze względu na uchwalenie przepisów dotyczących firm z rynku transportowego, które bezpośrednio uderzały w konkurencyjność polskich firm na rynku europejskim, polski rząd zdecydował się na całkowite zrezygnowanie z akcyzy wliczonej w cenę paliw. Dzięki temu paliwo na stacjach benzynowych będzie o 30% tańsze. Cena litra ON będzie wynosić 4 zł i 4 grosze. Cena litra benzyny e95 będzie wynosić 3 zł 70 gr, LPG potanieje do poziomu 1,79 za litr.

Przepisy likwidujące akcyzę paliwową przygotowane z myślą o firmach spedycyjnych bezpośrednio przełożą się również na korzyści dla zwykłych kierowców. Ceny paliw spadną na wszystkich stacjach benzynowych. Firmy spedycyjne i przedsiębiorstwa, które posiadają już karty paliwowe, dalej będą uprawnione do korzystania ze zniżek. Z tego powodu szacuje się, że litr oleju napędowego dla firm transportowych będzie ostatecznie kosztował średnio 3 zł i 64 gr.

Ceny paliw –  mała zmiana dla budżetu

Wpływy z akcyzy paliwowej w 2018 roku wyniosły około 6 miliardów złotych. We wspólnym komunikacie skierowanym do mediów rząd i opozycja zadeklarowali, że zrobią wszystko, żeby polskie firmy dalej mogły być liderem na rynkach europejskich. Co więcej, żeby uniknąć deficytu budżetowego, zaplanowano rozmowy na temat cięcia kolejnych wydatków publicznych.

Rzecznik rządu zapewnił, że prace nad nowymi rozwiązaniami już trwają.

PS. Jasne, że wiem, że zmiana akcyzy wpłynie na zmianę wpływów z innych podatków nałożonych na paliwa.

Zobacz też: Każdy z nas może zarabiać 1000 zł więcej na rękę. Fantastyczna Polska odc. 1

Polub FanPage A co? Pieniądze · Władza · Przyszłość [kliknij tutaj]

czytaj więcej:

Jak szybko zarabiać więcej, czyli co to jest kwota wolna od podatku. [KLIK]

Ja nie płacę podatków. Sprawdź ile Ty płacisz [KLIK]

Jak zrozumieć podatki i czy ciągle są za małe? [KLIK]

Źródła:

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/586544,kraje-ue-przyjely-stanowisko-ws-przepisow-dot-miedzynarodowego-transportu-drogowego.html

https://www.znajdzparagraf.pl/porady_prawne/co-wchodzi-w-sklad-ceny-paliwa/

https://innpoland.pl/143471,sprzedaz-paliw-rosnie-o-dziwo-szybciej-niz-wplywy-z-akcyzy-i-oplat

© All rights reserved