JAK SPRZEDAWAĆ WIĘCEJ W INTERNECIE

Jak sprzedawać więcej w internecie? Jak ulepszyć swój sklep internetowy i stronę www.

Coraz więcej Polaków robi zakupy online. Taka forma jest wygodniejsza, szybsza i tańsza od normalnych zakupów. Co zrobić, żeby Twój sklep internetowy przynosił większe zyski? Jak zwiększyć sprzedaż? Pomagają już proste metody jak darmowa dostawa, czy różnorodny wybór płatności, warto jednak przyjrzeć się kwestii automatycznego marketingu. Narzędzia, dzięki którym Twoja sprzedaż wzrośnie, kontakt z klientem stanie się łatwiejszy i bardziej przystępny są proste w obsłudze, tanie oraz gwarantujące wyniki.

Wszystkie narzędzia możesz wdrożyć samemu. Jak masz mało czasu, to warto te zadania zlecić profesjonalistom. Mogę to być ja lub jedna z wielu istniejących na rynku firm zajmujących się reklamą.

REMARKETING i Google AdWords

Co to znaczy remarketing? To „śledzenie” osoby, które była na Twojej stronę, a następnie, wyświetlanie jej reklam Twojego sklepu, a nawet konkretnych produktów, które ta osoba obserwowała. W dobie bardzo dużej ilości przekazów reklamowych rozwiązanie to pozwala skutecznie docierać do potencjalnych Klientów i zwiększać sprzedaż.

Żeby remarketing działał dobrze, to na Twojej stronie potrzebny jest ruch, który możesz wygenerować reklamami w Google AdWords — linkami sponsorowanymi wyświetlanymi w wyszukiwarce Google i banerami reklamowymi w sieci AdSense.

Jest to rodzaj kampanii prowadzonej w ramach programu reklamowego Google AdWords. Kampanie tego rodzaju wykorzystywane są w celu powtórzenia przekazu reklamowego użytkownikom, którzy odwiedzili stronę firmy/produktu.

Najbardziej znane narzędzie — system reklamowy Google pozwalający na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i na stronach współpracujących w ramach programu Google AdSense, sprzedawane w modelu CPC i CPM.

FACEBOOK ADS i Pixel Facebook

Warto reklamować się również za pomocą narzędzia Facebook Ads. Możemy sami spersonalizować naszą reklamę – decydować o poziomie jej skomplikowania, profilu odbiorców, miejscu wyświetlania. Może nam w tym pomóc Facebook lub rewelacyjne polskie narzędzie FastTony — informacje od Daniela Kędzierskiego i jego zespołu to skarbnica wiedzy.

CALLPAGE [LINK]

Klient zostawia swój numer telefonu, a Ty do niego dzwonisz w ciągu 28 sekund! Przy okazji nie musisz martwić się o RODO.

Callpage jest bardzo przydatny przy sprzedaży usług oraz przy sprzedaży online, ponieważ szybko możemy stworzyć najlepszą ofertę pod danego klienta. Klient nie będzie musiał spędzać czasu na mozolnym szukaniu dla siebie rozwiązania, stworzy je szybko z Twoją pomocą. Plusem tej wtyczki jest również możliwość okresu próbnego – nie musimy od razu kupować abonamentu dla tej usługi. Najtańszy abonament miesięczny to zaledwie 89 zł.

LIVE CHAT [LINK]

Narzędzie podobne do CallPage, z tym że zamiast rozmawiać przez telefon, to rozmawiamy z klientem przez czat na naszej stronie. 30-dniowy darmowy trial, później minimum 16 dolarów miesięcznie.

LANDING PAGE [LINK]

Landing page to prosta strona docelowa, która wyświetla się użytkownikowi po kliknięciu reklamy w różnych kanałach. Po co Ci on? Żeby pozyskiwać leady, które skutecznie zamienisz w sprzedaż. Klient na landing page zostawia swoje dane kontaktowe, jest już potencjalnie zainteresowany Twoim sklepem lub ofertą — reszta należy do Ciebie i innych narzędzie marketingu automatycznego. Istnieje proste narzędzie landingi.com do budowania użytecznych i tanich landingów. Jest całkowicie po polsku, oferuje 14 dni próby, a później płacimy 99 zł miesięcznie przy abonamencie rocznym.

Wirtualna asystentka [LINK]

Co, jeżeli nie masz czasu nawet na to, żeby rozmawiać lub pisać ze swoimi klientami, a co dopiero obsługiwać inne rzeczy typu firmowy FanPage? Na to też jest rozwiązanie. Zatrudnij wirtualną asystentkę, która przejmie część Twoich obowiązków, a Tobie pozwoli skupić się na ważniejszych dla Ciebie sprawach. Nie musisz zatrudnić takiej osoby na etat, najczęściej oferują one pakiety godzin do wykorzystania. Ze swojej strony polecam WellDone by Gap

 

Już wiesz, jak sprzedawać więcej w internecie. Chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie lub na swojej stronie internetowej? To do dzieła! Zapraszam do skorzystania z doradztwa marketingowego — przedstaw mi swoją firmę lub produkt, a ja doradzę Ci, co zrobić, żeby sprzedawać więcej. Zadzwoń do mnie: 576638850
Pozdrawiam, Jakub

© All rights reserved